İftar Sofraları ve Ramazan Etkinlikleri

Etkinliklerimiz

Menderes Belediyesi İftarda Binleri Buluşturdu

Menderes Belediyesi tarafından Merkez Gençlik Parkı, Görece Meydanı, Gümüldür Meydanı, Özdere Sahili ve Gazipaşa Meydanı'nda düzenlenen iftar yemeklerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. On bir Ayın Sultanı Ramazan’da Menderes Belediyesi bir ilki gerçekleştirdi. İlk kez belediye tarafından düzenlenen iftar yemeğine binlerce vatandaş ve ilçe protokolü de katılım gösterdi.

İlkleri yaşatacağız

Etkinlikte konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “Birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğimiz 11 ayın sultanı Ramazan’da biz de belediye olarak kalpleri birleştirdik. Yaptığımız iftar organizasyonuyla ilçemizdeki vatandaşlarımızla bir araya gelerek Ramazan’ın ruhunu hep birlikte yaşamak istedik. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi bizi mutlu etti. Allah tutuğumuz oruçları, ettiğimiz dualara kabul etsin. Belediye olarak bir ilki yaşamak bize nasip oldu. Bugüne kadar yapılmayan iftar organizasyonunun ilk kez gerçekleştirdik. Artık Menderes ilkleri yaşayacak. Bizim dönemimizde her alanda ilkleri Menderesli vatandaşlarımıza yaşatmak istiyoruz" dedi.

İftar sonrası çay sohbeti

İftar yemeğinin ardından misafirlere Osmanlı şerbetinin ikram edildiği organizasyonda ayrıca “Çay Bizden Sohbet Sizden“ etkinliği gerçekleşti. Oruçlarını afiyetle açan vatandaşlar belediye tarafından kendilerine ikram edilen çayları yudumlayıp keyifle sohbetlerini gerçekleştirdiler.  Çocukların da unutulmadığı etkinlikte pamuk şeker ve macun ikramı da gerçekleşti.