Güncel Haberler

Haberler

MENDERES’TE GÖK UÇURTMALARLA ŞENLENDİ

Bu yıl yedincisi düzenlenen Menderes Uçurtma Şenliği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde gerçekleşecekti. 3 bin 500 uçurtmanın ücretsiz dağıtıldığı etkinliğe vatandaşların katılımı da yoğun oldu.

 

Menderes Belediyesi tarafından Özdere Gençlik Parkı ve Sahili’nde bu yıl 7.’si düzenlenen Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde düzenlenen etkinliğe İzmirliler büyük ilgi gösterdi. 3 bin 500 uçurtmanın ücretsiz dağıtıldığı şenlikte çocuklar için özel etkinlikler de düzenlendi.

 

Mandi Sahnede

 

Geleneksel hale gelen Uçurtma Şenliği’nde Gümüldür Mandalina Festivali’nin maskotu Mandi de yer aldı. Şenliğe katılanlarla birlikte uçurtma uçuran Mandi, çocuklarla oyunlarda oynadı.

 

Çocuklar için özel hazırlık

 

Şenlik kapsamında çocukların gönüllerince eğlenmesi için özel oyun alanı da oluşturuldu. Çeşitli yarışmalarında yapıldığı etkinlikte, Özdere Oğan Timinci İlkokulu Ritm Grubu ve Menderes Belediyesi Jimnastik Grubu’nun gösterileri de gerçekleşti. Çocukların gösterisi şenliğe katılanların büyük beğenisini topladı.

 

Birlik beraberliğimiz göklerde

 

7. Menderes Uçurtma Şenliği’nin birlik ve beraberlik içerisinde geçtiğini kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğimizi işçimizle, memurumuzla, vatandaşımızla kısacası ailemizle birlikte coşkuyla kutladık. Uçurtmalarımızı birliğimiz, beraberliğimiz için göğe yükselttik. Vatandaşlarımıza etkinliğimize gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim” dedi.