Evde Sağlık Hizmetleri

Hizmet Rehberi

Evde Sağlık Birimi  0232 700 10 10

 
Menderes Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi yerel yönetimlerde yeni ve akılcı yönetim anlayışıyla hizmet vermeyi ilke edinmiş Başkan Bülent Soylu’nun göreve geldiğinde başlattığı ilk ve en önemli projelerden biridir.
Menderes’in toplam 46 mahallesinin tamamında önleyici sağlık hizmetleri kapsamında uzman kadrosuyla hiç kimsenin kimsesiz kalmaması için çalışan ekipler gerek gezici sağlık taramalarıyla gerekse de kayıtlı hasta ziyaretleriyle kurulduğu günden bu yana 7300’den fazla Menderesli’ye ulaşmayı başarmıştır. 65 yaş ve üstü yaşlı bireylerle her yaştaki yatalak hasta ve engelli kişilere ücretsiz temel sağlık hizmeti sağlanan proje kapsamında Yeni Doğan Hizmeti, Hoş Geldin Bebek Ziyaretleri, Hasta Nakil Hizmeti ve 7 gün 24 saat Türkiye’nin her yerine ücretsiz Cenaze Nakil Hizmeti verilmektedir.
Belediye binasının alt katında yer alan Evde Sağlık Birimimize ulaşmak, bilgi ya da randevu almak için hafta günleri mesai saatleri içerisinde 0232 700 10 10 numaralı telefonu veya evdesaglik@menderes.bel.tr e-posta adresini kullanabilirisiniz.